بتن آماده، بتن سروش،تعریف بتن،کاربردبتن
بتن آماده

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تنوعی که در بازار کار( بتن آماده ) ایجاد شده موجب شده که مخاطبان نیز مدام به دنبال موارد اینگونه بگردند و سعی می کنند که بهترین را انتخاب کنند در چنین شرایطی مجاب می شوند که در دنیای اینترنت و فضای مجازی search كنند و بهترين ( بتن ) را با مناسب ترین قیمت برای خود انتخاب كنند . ولی برخی موارد همچون مصالح ساختمانی ، بتن و بتن آماده تنها جستجوی اینترنتی و کسب اطلاعات اولیه کافی نیست بلکه باید به مقاومت بتن آماده و سابقه ی درخشان شرکت نیز توجه نمود که بتوان یک ساختمان محکم با بهترین شرایط را ساخت . شرکت بتن سروش یکی ازبهترین و با سابقه ترین شرکت های تولید کننده ی بتن آماده می باشد که می تواند بهترین انتخاب نیز باشد . با توجه به سابقه ی 40 ساله این شرکت ، پرسنل توانایی ارائه مشاوره درهر زمینه ی مرتبطی را به بهترین شکل ممکن دارند . شما با خرید از فروشگاه بتن سروش می توانید از یکسری خدمات رایگان این شرکت نیز بهره مند شوید . شرکت سروش بتن تا کنون در تلاش بوده که با تولید بهترین بتن آماده در خدمت سازندگان عزیز باشد . شعار دائمی این شرکت سرعت ، دقت و کارآمدی است . جهت کسب اطلاعات بیشترو اطلاع از قیمت بتن کافی است با ما تماس بگیرید . ما بهترین را برای شما می خواهیم .

تفاوت مقاومت و عیار بتن

مقاومت فشاری بتن نشان دهنده ی مقاومت بتن در برابر نیروی وزن است . همچنین یکی از مهمترین عوامل کنترل کیفی بتن نیز می باشد .مقاومت با عیار کاملا متفاوت است  به طور مثال :

بتن ، بتن آماده ، بتن سروش ، beton ، بتن آماده 350، قیمت بتن آماده
بتن آماده150

بتن 350 یعنی مقدار بتن در 1 متر مکعب 350 کیلوگرم می باشد . ولی

بتن با عیار 350  نشان دهنده ی سیمان مصرفی در یک متر مکعب می باشد یعنی 350 کیلوگرم بر متر مکعب

در واقع  عیار : مقدار وزن سیمان در یک متر مکعب می باشد

مقاومت : مقدار تحمل نمونه از لحاظ مقاومت فشاری را بیان می کند . مقدار نیروی وارده  به بتن که موجب شکستن آن می شود .

با یک عیار سیمان واحد می توانیم مقاومت های متفاوتی داشته باشیم به دلیل تفاوت نوع دانه بندی

مقدار مقاومت بر اساس نوع سازه متفاوت است . مثلا در پی بتن 200 و در ستون بتن 300 لازم است .

به فرض عیار بتن شما300 هستش و از مواد افزودنی استفاده نکردین و اندازه بزرگترین قطر شنی 50 میلی متر باشه در اینصورت باتوجه به نمودار ، وزن یک متر مکعب بتن شما 2445 کیلوگرم بر متر مکعب است .یعنی در یک متر مکعب بتن 2445 کیلوگرم مخلوطی از شن ماسه آب و سیمان استفاده شده است . ممکن است برای هر کدام از شما این سوال مطرح شود که در یک متر مکعب چه مقدار آب ، شن ، ماسه و سیمان استفاده شده است ؟

این موضوع بسته به طرح اختلاط ( شن65 درصد و ماسه 35 درصد یا شن80 درصد و ماسه 20 درصد یا نسبت های دیگر ) و نسبت آب به سیمان و عیار بتن داره به طور مثال عیار بتن300 و نسبت آب به سیمان 0.5 و حداکثر قطر شنی هم 50 میلی متر باشه در اینصورت با توجه به جدول وزن یک متر مکعب بتن 2445 کیلوگرم بر متر مکعب میشه در نتیجه داریم :

عیاربتن 300 = 300 کیلوگرم سیمان در یک متر مکعب استفاده شده

چون نسبت آب به سیمان(  w/c) 0.5 هستش = 150کیلوگرم آب در یک متر مکعب استفاده شده

باتوجه به موارد بالا 300 کیلوگرم سیمان و 150 کیلوگرم آب در مجموع 450 کیلوگرم که از مجموع وزن یک متر مکعب بتن ( 2445  ) که کم کنیم می شود :2445-450=1995

پس 1995 کیلوگرم باقی میمونه که ترکیبی از شن و ماسه هستش حالا به فرض بر اینکه نسبت اختلاط شن 65 و ماسه 35 باشه داریم :

چون شن 65 درصد =1297 کیلوگرم

چون ماسه35 درصد =698 کیلوگرم

پس در یک متر مکعب بتن با عیار 300  تقریبا سیمان 300 آب 150 شن 1300 و ماسه 700 کیلوگرم مصرف می شود .