این نوع بتن فوق العاده زیبا می باشد و حتی شما با استفاده از قالب های آماده و از پیش ساخته می توانید طرح ها و مدل های متفاوتی را به راحتی و سریع ایجاد کنید . امروزه باتوجه به پیشرفت و تنوع طلبی مخاطبان چیزهایی را می پسندند که غالبا در آنها زیبایی و تنوع باشد .بنابراین بتن دکوراتیو( طرح دار) گزینه ی مناسبی است .

مزایای این نوع بتن عبارتند از:

1 ) استحکام بسیار بالا

2 ) زیبایی دوچندان

3 ) قابلیت رنگ آمیزی

4 ) عدم وجود مشکلاتی از قبیل ترک خوردگی ، پودر شدن ، تکه برداری و …

5 ) پیاده سازی سریع و راحت

بتن طرح دار بتن دکوراتیو بتن نفوذپذیر
انواع عیاربتن،بتن متخلخل،بتن نفوذپذیر،بتن سبک ،بتن آماده،بتن سروش ،سروش بتن

بتن نفوذپذیر یا متخلخل :

در واقع می توان گفت تمامی بتن ها ازمخلوط یکسری ماده( آب ، سیمان و سنگدانه ها ) تشکیل می شوند ولی بسته به میزان مواد ترکیبی و اضافه کردن افزودنی ها بتن جدید با خواص و ویژگی های جدیدی تولید می شود . بتن متخلخل بتنی است با اسلامپ صفر که اجازه می دهد آب از آن عبور کند و به سمت منابع زیر زمینی برود .مواد تشکیل دهنده ی این نوع بتن : ماسه ، آب ،سنگدانه های درشت ، مقدارکم سنگدانه ها ی ریز و مواد افزودنی می باشد . افزایش مقدار خمیر سیمان به معنای افزایش مقاومت کلی مخلوط بتن متخلخل می باشد . بتن متخلخل را باید به عنوان سبکی از بتن تعریف کرد که در ساختار آن بیش از حالت معمولی یک بتن طبیعی، حفره و فضای خالی وجود دارد و این فضای خالی امکان عبور آب، هوا و حتی حرارت و سرما را به آن می‌دهد و در عوض از آن یک عایق نسبتاً مناسبی ایجاد می‌کند . تنها تفاوت بتن نفوذپذیر ( متخلخل ) با بتن معمولی به اندازه ماسه سنگ‌های آن برمی‌گردد. در واقع در بتن متخلخل، میزان ماسه سنگ‌های ریز به حداقل رسیده است و کمترین تماس بین ماسه سنگ‌ها ایجاد می‌شود.

بتن متخلخل چه نوع بتنی است

بتن آماده چیست ؟

بتن آماده ترکیبی از شن ( سنگدانه های درشت ) ، ماسه ( سنگدانه های ریز ) ، سیمان و آب می باشد . ساخت بتن با روش های سنتی در کارگاه ساختمانی به دلایل مختلف :

  1. عدم وجود علم کافی پیمانکار
  2. عدم وجود تجهیزات مناسب تولید بتن
  3. صرف زمان طولانی برای تولید حجم ناچیز بتن
  4. نیاز به کنترل مداوم ناظر ساختمان بر کیفیت بتن ساخته شده
  5. ساخت بتن به روش حجمی و …

موجب تولید بتن غیر استاندارد و بی کیفیت می شود . برای خلاصی از این خطرات و همچنین برای خلوت تر شدن کارگاه ساختمانی تولید بتن وارد فاز تخصصی شده است که در آن بتن با روش وزنی در دستگاه بتن ساز ( بچینگ) تولید شده و با ماشین آلات مخصوص حمل می گردد . بتن تا رسیدن به مقصد کاملا یکدست  می ماند و با ابزار تخلیه مناسب استفاده می گردد و به سرعت و راحت تخلیه می گردد .مزایای این روش به قدری بالا است که خیال مجری ساختمان را از جهت بتن کاملا راحت می کند و باعث تولید بتن با طرح مخلوط و در نهایت مقاومت مطلوب می شود . بتن آماده مطابق استاندارد 6044 تولید می شود .